Przejdź do treści

Wnioski

Wniosek należy złożyć w 1 egzemplarzu drogą pocztową(na adres: Uniwersytet Opolski, Dziekanat Wydziału Lekarskiego dopiskiem Komisja Bioetyczna UO, ul. Oleska 48, 45-052 Opole) lub osobiście w budynku Instytutu Nauk Medycznych Collegium Medicum, w Dziekanacie Wydziału Lekarskiego bądź Sekretariacie Zakładu Anatomii i Farmakologii ul. Oleska 48, 45-052 Opole od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 15.00.

Komisja Bioetyczna informuje, iż w przypadku badań ankietowych anonimowych nie ma potrzeby składania wniosku do Komisji Bioetycznej. Badania takie nie spełniają kryteriów eksperymentu medycznego w rozumieniu art. 21 Ustawy z dnia 5 grudnia 1996 r. o zawodach lekarza i lekarza dentysty (Dz. U. 2019.537), i nie wymagają  uzyskania opinii Komisji Bioetycznej.

SKŁADANIE WNIOSKÓW:
 
Komisja Bioetyczna prowadzi nabór wniosków w trybie ciągłym. O przydziale wniosku na dane posiedzenie decyduje Przewodniczący Komisji, kierując się wymogiem terminowości wydawanych opinii (zależnej od rodzaju wniosku i wymagalności ustawowej) oraz liczbą wniosków oczekujących w kolejce.
Wnioski eksperymentów medycznych uniwersyteckich należy składać co najmniej 2 tygodnie przed datą posiedzenia. W przypadku braku quorum posiedzenie będzie odwoływane. O zakwalifikowaniu wniosku złożonego na dane posiedzenie informuje obsługa administracyjna Komisji poprzez email do kierującego eksperymentem medycznym/koordynatora lub głównego badacza badania wyrobu medycznego. Maksymalny, ustawowy termin na rozpoznanie wniosku (kompletnego) przez Komisję wynosi 3 miesiące.
 
Podpisany wniosek wraz ze wszystkimi wskazanymi załącznikami należy złożyć w 1 egzemplarzu osobiście w budynku Collegium Medicum od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 15.00  (Komisja Bioetyczna UO ul. Oleska 48, 45-052 Opole), drogą pocztową w Kancelarii Głównej Uniwersytetu Opolskiego (pl. Kopernika 11A, 45-040 Opole), bądź elektronicznie poprzez EZD Uniwersytetu Opolskiego na konto techniczne Komisji Bioetycznej.
Wnioski przesłane emailem nie będą rozpatrywane.
 
Komisja Bioetyczna informuje, iż w przypadku badań ankietowych anonimowych nie ma potrzeby składania wniosku do Komisji Bioetycznej. Badania takie nie spełniają kryteriów eksperymentu medycznego w rozumieniu art. 21 Ustawy z dnia 5 grudnia 1996 r. o zawodach lekarza i lekarza dentysty (Dz. U. z 2024r. poz. 1287, tj.), i nie wymagają  uzyskania opinii Komisji Bioetycznej.

Formularze